Metody pracy
Krótki opis metod, jakimi się posługujemy:
Igłoterapia Sucha Punktów Spustowych.
Metoda służąca leczeniu mięśniowo-powięziowych zespołów bólowych poprzez manualne badanie punktów spustowych i ich „uwalnianie” (inaktywację) przez zastosowanie igieł akupunkturowych (cienkich, pełnych).
Techniki Osteopatyczne
Skuteczne techniki manualne umożliwiające odnalezienie i leczenie przyczyny dysfunkcji narządu ruchu, wykorzystujące zdolności regeneracyjne organizmu.
FOI, czyli Funkcjonalna Osteopatia i Integracja
Na pojawiające się w narządzie ruchu dysfunkcje organizm zawsze reaguje jako całość. Ideą terapii jest w pierwszej kolejności "sprawdzenie centrali", czyli kręgosłupa i likwidacja znajdujących się tam dysfunkcji, a następnie "przypomnienie" stawom obwodowym jak powinny się ruszać. Celem terapii jest likwidowanie łańcuchów blokad, (które mają w większości przypadków podobny schemat), tym samym pozbywanie się uciążliwego bólu.
Metoda dr Ackermann'a
Myślą przewodnią terapii jest usuwanie blokad kostnych i ich skutków. Dotyczy ona głównie kręgosłupa, którego dysfunkcja jest bardzo często powodem bólu także stawów obwodowych. (barku, łokcia, biodra, kolana itd.). Metoda dr Ackermann'a jest ukłonem w kierunku pacjentów cierpiących z powodu bólów kręgosłupa i stawów. Jej skuteczność jest bardzo wysoka, a ból zostaje zlikwidowany w większości przypadków w ciągu jednego zabiegu.
Metoda PNF, czyli Prorioceptive Neuromuscular Facilitation (głębokie torowanie nerwowo-mięśniowe)
Jest to obecnie jedna z najlepszych metod pracy z pacjentami po przebytych udarach mózgu i uszkodzeniach rdzenia kręgowego. Znajduje też zastosowanie w leczeniu wad wrodzonych i rozwojowych, a także w pracy z pacjentami po urazach ortopedycznych (w tym sportowych).
Masaż klasyczny, leczniczy i sportowy.
Spośród zabiegów fizykalnych jest najbardziej rozpoznawalną przez pacjentów metodą leczenia i jednocześnie jedną z najstarszych. Rozmawiając o rehabilitacji niemal zawsze używamy słowa masaż. Polega on na mechanicznym odkształcaniu tkanek, powodując ich przekrwienie, a co za tym idzie lepsze odżywienie.